CIRCO ringsete ärimudelite kiirendi tekstiiliettevõtetele

Teeme Ära SA koos rahvusvaheliselt tunnustatud muutuse juhtimise tööriista ja disainimeetodiga CIRCO kuulutab välja ringsete ärimudelite kiirendi tekstiilisektoris tegutsevatele ettevõtetele.

Programm pakub ettevõtetele võimalust kiiremini liikuda ringmajandusest lähtuvate toodete ja teenuste arendamise suunas. tuvastame võimalusi kuidas tekstiile ja ettevõtte tarneahelaga seotud puutepunkti äriliselt kasulikul moel ümber disainida täites seejuures ka erinevaid seadusandlikke nõudeid ning olles jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik.

Osalema on oodatud ettevõtte juhtkonna liikmed, toote- ja teenusedisainerid, arendusjuhid.

Täismahus programmi päevad

  • Peale registreerimisaja lõppu lepimie iga osalejaga kokku ajas, et teha sissejuhatav tutvustus programmi, platvormi mida kasutame (MURAL) ja kaardistada ootused;
  • 31.oktoober, kl 9.30-13.00 – veebikohtumine;
  • Koolitaja kõne iga ettevõtjaga, üksteisele sobival ajal, ajaline maht 1h;
  • 14.november, kl 10.00-17.00 – kohtumine Tallinnas;
  • 23.november, kl 9.30-13.00 – veebikohtumine.

Registreeru koolitusele SIIN!

Programmi keskmes on tuvastatud võimaluste juurutamine oma ettevõttes ja koostöö tarneahela osalistega. Tsükli jooksul toimub kolm kohtumist, mille vahepeal on ettevõttes vaja lahendada ülesandeid, millega liigutakse ideede otsimisest konkreetse tegevusplaanini.

Esimene kohtumine 31. oktoobril

Ringdisaini põhimõtetega tutvumine. Kadude kaardistamine lineaarses tarne-, tootmis- ja tarbimisahelas. Kaardistuse pinnalt ilmnevate äriarendusvõimaluste tuvastamine  ja väljavalimine.

Teine kohtumine 14. novembril

Idee edasiarendus, kasutades ringdisaini strateegiaid ja tooted-mis-kestavad-ärimudeleid. Väärtuspakkumise loomine koos ärimudeli kirjeldusega, toote (ümber)disainiga ja lisateenustega.

Kolmas kohtumine 23.novembril

Iga osaleva ettevõtte tegevuskava ettevalmistus oma idee turule toomiseks koos ajaplaani, sidusgruppide ja partneritega, kellega vajalik muutus ellu viia.

Programm on inglise keelne. Programmis osalemise tasu ettevõtte kohta on 660€ + KM.

Lisainfo mirell.merirand@letsdoitfoundation.org

Registreeri programmi NÜÜD

Koolitajad:

Bas Roelofs

Bas on tööstusdisaini insener (TUDelft 1996). Pärast 18 aastat kolmes tootmistööstuses tooteinnovatsiooni ja turunduse alal töötamist lahkus ta 2015. aastal Thule turunduse asepresidendina, et aidata ettevõtetel ringdisaini abil oma äritegevust üles ehitada või laiendada.

Alates sellest ajast on Bas aidanud paljude riikide ja tööstusharude suurtel ja väikestel ettevõtetel luua paremat ja jätkusuutlikumat ja/või ringlevat äri.

Bas on jätkusuutliku äriettevõtte Sustar |Practical Navigators kaasomanik ja Circo Internationali koolitaja. LinkedIn https://www.linkedin.com/in/basroelofs/

 

Mayri Tiido

Mayri on ettevõtja ja 10 aastase kogemusega täiskasvanute koolitaja (kutse tase 6). Igapäevaselt tegeleb ta Eestis ringmajanduse edendamisega läbi koolituste, teavitustöö ja iduettevõtte Materjalivoog. Ta on sertifitseeritud ringdisaini meetodi CIRCO koolitaja Eestis ja täiendanud end ringsete ärimudelite innovatsiooni teemal Cambridge’i ülikoolis. Ta kuulub maailma suurima ringmajandust edendava sihtasutuse Ellen MacArthur Foundation võrgustikku.Lisaks on ta külalisõppejõud Eesti Kunstiakadeemias ja Estonian Business Schoolis jätkusuutlikkuse ja ringmajanduse teemadel. LinkedIn  https://www.linkedin.com/in/mayritiido/

 

Mirell Merirand

Mirelli tegevusi ühendab kirg parandada inimeste elukvaliteeti läbi jätkusuutlike ja keskkonnasäästlike lahenduste. Peamiselt teeb ta seda erinevate koolituste ja töötubade raames. Koos Teeme Ära SA tiimiga koordineerib ja koolitab ta zero waste saadikuid, kes on enda elukohas aktiivsed kogukonna liidrid ning soovivad seal positiivset muutust luua. Lisaks on ta sertifitseeritud CIRCO koolitaja ja programmijuht. Tal on magistrikraad ettevõtluses ja oma lõputöös uuris ta tehnoloogilisi võimalusi jätkusuutliku tootmise elluviimiseks rõivatööstuses. See avas laiema arusaama sektoris toimuvast, selle mõjust keskkonnale ja ühiskondadele. Koostöös erinevate partneritega testitakse lahendusi tekstiiliringluse süsteemi loomiseks, mis oleks läbipaistev ja jätkusuutlik.

LinkedIn https://www.linkedin.com/in/mirellmerirand/

Liitu uudiskirjaga

Liitu meie kord kvartalis ilmuva ingliskeelse uudiskirjaga.