fbpx

‘Refill Day’ e korduskasutus­päev

Refill Day on kogu maailmas aset leidev kampaania üldsuse teadlikkuse tõstmiseks, et toetada ühekordse kasutamise asemel korduskasutust ja ennetada plastireostust. Seda üleilmset koalitsiooni aktivistidest, vabaühendustest ja ettevõtetest ühendab ühine nägemus maailmast, kus kõik saavad süüa, juua ja ostelda ilma, et tekiks mõttetut plastikut. 

Refill Day e Korduskasutuspäev – 16 juuni –  on üleskutse kõigile üksikisikutele, ettevõtetele ja valitsustele üle kogu maailma liituma korduskasutuse revolutsiooniga ja jätma hüvasti ühekordse plastiga ja toetama kõikide asjade pikemat eluiga, parandamist ja korduskasutust.

Kuidas osaleda?

  1. Pane kuupäev oma kalendrisse kirja! Juba varsti jagame digitaalseid juhtnööre ressursside ja materjalidega. Liitu üritusega Facebookis. 
  2. Hakka ametlikuks ülemaailmse Refill Day toetajaks! Tee seda SIIN
  3. Jaga oma lugu, mida oled korduskasutuse edendamiseks ette võtnud, ning kirjuta meile, et me saaksime seda edasi jagada.

Korduskasutuse päev on sobilikuks sündmuseks 2020. aastal alustatud kampaaniale #wechoosereuse e #korduskasutame. Selle eesmärk on süsteemselt teavitada tarbijaid, jõustada ettevõtjaid ning teha huvikaitset koostöös otsustajatega, et korduskasutus muutuks normaalsuseks.

Olulisem kui kunagi varem

Koroonaviiruse pandeemia on kaasa toonud ühekordsete plasttoodete kasutamise tohutu kasvu. Seda eriti kaasamüügi toidupakendite, jaemüügi ja isikukaitsevahendite osas.  Organisatsioonid on taganenud oma varasematest pühendumisest võidelda ühekorra plasti vastu ja laiendada korduskasutust. Hulgaliselt jaemüüjaid, -kette ja brände on keelanud korduskasutamise, hoolimata tõendustest Greenpeace’ilt ja rohkem kui sajalt teadlaselt, kes on avalikult kinnitanud korduskasutamise ohutust. Korduskasutuspäev aitab tõmmata tähelepanu probleemile ning innustab lahendustest rääkimisega.

Liitu uudiskirjaga

Liitu meie kord kvartalis ilmuva ingliskeelse uudiskirjaga.