fbpx

Korduskasutus­päev 2022

Korduskasutuspäev (16.06) on kogu maailmas aset leidev kampaania üldsuse teadlikkuse tõstmiseks, et toetada ühekordse kasutamise asemel korduskasutust ja ennetada plastireostust. Seda üleilmset koalitsiooni aktivistidest, vabaühendustest ja ettevõtetest ühendab ühine nägemus maailmast, kus kõik saavad süüa, juua ja ostelda ilma, et tekiks mõttetut plastikut. 

Korduskasutuspäev – 16 juuni –  on üleskutse kõigile üksikisikutele, ettevõtetele ja valitsustele üle kogu maailma, et loobuda ühekordse plasti kasutamisest ja toetada kõikide asjade pikemat eluiga, parandamist ja korduskasutust.

Kuidas osaleda?

  1. Pane kuupäev 16.06 oma kalendrisse kirja ja tee sellest päev, mil ei tarbi ühtki ühekordset nõud ega asja.
  2. Ettevõtted: jagage oma lugu, mida olete korduskasutuse edendamiseks ette võtnud, ning kirjutage meile, et me saaksime seda edasi jagada.
  3. Eraisikud: küsige igal ostul toidukohast või poest, et nad pakiks toidu kaasa korduskasutuspakendisse ning võimalusel kanna alati oma topsi / karpi / joogipudelit kaasas.Korduskasutuse propageerimiseks sotsiaalmeedias sobib kasutada juba tuttavat #wechoosereuse ja #korduskasutame. Selleks, et süsteemselt teavitada tarbijaid, jõustada ettevõtjaid ning teha huvikaitset koostöös otsustajatega, et korduskasutus muutuks normaalsuseks.

Olulisem kui kunagi varem

Euroopa Liidu riigid on prioritiseerinud puhta looduse plastireostuse ees. See tähendab, et regulatsioonid, nõuavad tootjatetlt muudatusi, tekitavad aina valjemat ja tugevamat vastuseisu. See ei ole märk muudatuste ebasobivusest vaid just nende mõjususest. Enam ei ole ainult inimene see, kes tarbimisotustega peaks maailma muutma. Ka ettevõtted, kes lasevad turule tooteid, millest jääb järele vaid prügi, peavad muutustega hakkama saama. Korduskasutuspäev aitab tõmmata tähelepanu probleemile ning innustab lahendustest rääkimisega. Eestisse on viimasel aastal tekkinud hulgaliselt pakkujaid ning ambitsioon kasvab. 

 

Liitu uudiskirjaga

Liitu meie kord kvartalis ilmuva ingliskeelse uudiskirjaga.