fbpx

Lindström ühendab jõud ettevõttega Reused Remade

Hotellide tekstiilesemed töödeldakse ümber stiilseteks korduvkasutatavateks kottideks – Lindström ühendab jõud ettevõttega Reused Remade

Lindström hakkab tegema koostööd ettevõttega Reused Remade, et töödelda ümber hotellides kasutusel olnud tekstiilesemed ja anda neile uus elu stiilsete riidest kottidena. Ümbertöödeldud kotid on soovijatele kättesaadavad Lindströmi pandikotiteenuse kaudu.

Reused Remade on Rootsi ettevõte, mis tegeleb edukalt voodipesu kottideks ümber töötlemise ja nende müümisega Põhjamaades juba alates 2016. aastast. Innovaatilise ettevõtte tegevuse alus on olemasolevale kangale uue elu andmine ning nad taotlevad oma revolutsioonilisele tehnikale ka patenti.

„Nüüd ühendame jõud, et toota pandikotte kangast, mida oleme kasutanud seoses hotellitekstiiliteenustega. Tänu koostööle suudame veelgi edukamalt vähendada kottide mõju keskkonnale – voodipesu kasutatakse hotellides kuus kuni kaheksa aastat ning nüüd antakse neile ümbertöötlemisega uus elu vähemalt järgmiseks kümneks aastaks, sest pandikotiteenuse raames kangas puhastatakse ja parandatakse,“ rõõmustas Lindströmi teenusejuht Harry Berg.

„Me tahame pakkuda teadlikule tarbijale jätkusuutlikku kotivalikut. Hotellides ära visatud kvaliteetne voodipesu on hea toormaterjal riidest kottidele, sest tavaliselt on need segu puuvillast ja polüesterist. Kui töötleme voodipesu ümber panditavateks poekottideks, pikendame märkimisväärselt nende eluiga. Võrreldes plasti ning uue või taaskasutatud puuvillaga vähendab meie kottide tootmine kasvuhoonegaaside heitkoguseid ning olulisel määral ka tootmiseks vajaminevat maad ja vett. Klient teeb sellise koti kasutamisega tõeliselt keskkonnasõbraliku valiku ning Lindströmi pandikotiteenus on jaemüüja jaoks hea ja jätkusuutlik,“ ütles Josephine Alhanko, ettevõtte Reused Remade kaasasutaja ja müügijuht.

„Tänu ümbertöödeldud materjalile pakuvad pandikotid klientidele kauaoodatud alternatiivset valikut kilekottide ja uuest riidest valmistatud kottide kasutamisele. Ringmajandus on meie tulevik ning enam pole vajadust ühtki poekotti osta ega isegi omada,“ rõõmustas Harry Berg.

Pandikotiteenus innustab jaemüüjaid pakkuma klientidele väikese tagatise eest pandikotte. Inimene saab kasutada kotti nii, nagu parasjagu vaja on, ning selle siis poodi tagasi viia ja oma pandiraha tagasi saada. Mustad ja kahjustatud kotid kogutakse kokku, pestakse puhtaks ja tehakse korda Lindströmi pesumajas ning saadetakse seejärel taas poodi.

Allikas: lindstromgroup.com

Liitu uudiskirjaga

Liitu meie kord kvartalis ilmuva ingliskeelse uudiskirjaga.